Solid Edge Connect

Solid Edge jest oprogramowaniem posiadającym szereg możliwości wspomagających pracę konstruktorów. Posiada ciekawy moduł do tworzenia wiązek elektrycznych o nazwie Solid Edge Electrical.

Poniżej przedstawione zostały możliwości funkcji Solid Edge Connect.

Solid Edge Connect umożliwia synchronizację projektów elektrycznych .


Do poprawnego skonfigurowania funkcjonalności niezbędne jest wskazanie komputerów, między którymi odbywa się połączenie oraz wskazanie portów, po których odbywa się komunikacja.

Z poziomu Solid Edge Electrical należy rozwinąć operację Configures the connection, a następnie wskazać wyżej wymienione informacje. Najczęściej Solid Edge Electrical i Solid Edge będą zainstalowane na tym samym komputerze. Zachowanie w polu Host wartości localhost oraz portu domyślnego będzie dobrym rozwiązaniem, które zapewni bezproblemowe połączenie programów.

Poniżej widoczna jest zdjęcie z konfiguracji połączenia. 

Po zakończeniu konfiguracji należy nacisnąć przycisk Solid Edge Connect.  

  Obydwa programy poinformują o poprawnym nawiązaniu połączenia odpowiednim komunikatem.

Zanim przeniesiemy przewody zostaną przeniesione do środowiska Solid Edge.

Najpierw należy wczytać projekt w Solid Edge, do którego będą przenoszone informację ze schematu. Do programu Solid Edge zostaną przeniesione przewody z schematu zamieszczonego poniżej.  

Przebieg przenoszenia przewodów.

W tym celu należy wybrać opcję Bridge Out. Po krótkim przetwarzaniu danych wyświetli się raport.

Widać na nim, że transfer informacji zakończył się powodzeniem. Program nie napotkał błędów i nie ma żadnych ostrzeżeń. Przetransferowano 12 przewodów oraz 8 komponentów.

Następnym krokiem jest użycie operacji Aktualizuj zespół przewodów z poziomu programu Solid Edge. Wyświetli się okno Przypisz wystąpienie/komponent. Warto zwrócić uwagę, że poszczególne komponenty po zaznaczeniu zostaną podświetlone w obszarze roboczym. Jak widać, dwa komponenty nie zostały przypisane do swoich odpowiedników przez program. Są wyszczególnione kolorem pomarańczowym. W takim przypadku przypisanie należy zrobić ręcznie.  

W celu ręcznego przypisania komponentów, należy zaznaczyć je prawym przyciskiem myszy oraz wybrać polecenie Przypisz wystąpienie. Następnie wskaż komponent w obszarze roboczym. Po przypisaniu komponentów wybierz przycisk dalej. W następnym kroku należy dobrać do zacisków odpowiednie przewody. Możemy również zaakceptować przewody wybrane automatycznie przez program.

Po kliknięciu na przycisk zakończ w obszarze roboczym pojawią się przewody i połączenia. 

Wybór krzyżowy

  Solid Edge Connect pozwala również na tak zwany Wybór krzyżowy. Zaznaczając przewód, komponent w jednym z programów – zostanie on także zaznaczony w drugim programie.

Po wykonaniu wyżej wymienionych instrukcji możliwa staje się dalsza praca na projekcie w środowisku Solid Edge. Po jej zakończeniu możliwe będzie wysłanie danych z powrotem do programu Solid Edge Electrical, który zaktualizuje właściwości przewodów o zmiany wprowadzone na nich podczas pracy w Solid Edge.

Cały proces o którym mowa został pokazany na załączonym poniżej materiale wideo. Widać na nim również, że po utworzeniu przewodów rzeczywistych można skorygować ich położenie, tak by nie przechodziły poprzez komponenty. 

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20, czerwiec 2021

Zdjęcie captcha

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.nxcad.pl/

Najbardziej popularne posty

04 listopad 2018
NX CAD
Tworzenie własnych szablonów rysunkowych jest nieodzowną częścią pracy na nowym systemie CAD. Z tego powodu w niniejszym artykule zostanie opisana metoda dodawania i edycji własnych formatek w NXCAD, aby oszczędzić niepotrzebnej pracy na dostosowywaniu arkusza w każdym nowym projekcie....
13 wrzesień 2018
NX CAD
​NX (poprzednia nazwa Unigraphics) instaluje się domyślnie w kilkunastu językach. W dowolnej chwili użytkownik może zmienić język menu, mimo że podczas instalacji została wybrana tylko jedna pozycja (np. polish).   Zmianę języka można zrealizować na 2 sposoby: 1. Edycja zmiennej środowisko...
27 listopad 2018
NX CAD
Klonowanie w NX jest przeznaczone do szybkiego kopiowania plików ze zmienionymi nazwami. Kopiowanie odbywa się według reguł nazewnictwa, co znacznie skraca czas potrzeby na modyfikację nazw. Pliki po zmianie nazw nie tracą żadnych powiązań. Klonowanie umożliwia szybkie kopiowanie podzespół i wy...
01 sierpień 2018
NX CAD
Podczas pracy nad detalem gdy już proces projektowania jest zakończony, możemy bezpośrednio w środowisku "Modelowania" przygotować odpowiednie widoki. Gdy nasza licencja NX posiada moduł do aplikacji "PMI" użytkownik jest w stanie poza zwykłymi widokami stworzyć przekrój, który następnie może być od...
09 listopad 2018
NX CAD
Praca na warstwach w oprogramowaniu NX jest bardzo popularna i szeroko wykorzystywana w praktyce. Użytkownicy przeważnie wykorzystują warstwy do szybkiego pokazywania oraz ukrywania poszczególnych obiektów w pliku....